Kurssit

ti 9.5.2017 paikkana liiton toimisto. Ilmoittautumiset johan.ramsland@seacommand.fi

Luottamusmiehet - förtroendemännen  

LUOTTAMUSMIEHET (varaluottamusmiehet suluissa)
FÖRTROENDEMÄNNEN (suppleanterna inom parentes)

Ulkomaanliikenne
Utrikesfarten

AALTO SHIPPING COMPANY OY avoin
ALFONS HÅKANS    Jyrki Lavaste
(Kai Holmroos)
BORE LTD Arto Spännäri
CONTAINERSHIPS avoin
ECKERÖ LINE       Jussi Heimala,
(Jari-Pekka Malinen)
ECKERÖ SHIPPING AB LTD John Eriksson
ESL-SHIPPING LTD     Kai Terimaa
FINNLINES OYJ    Kari Kosonen
(Niclas Seligson)
GODBY SHIPPING    Santeri Vikki
OY LANGH SHIP AB    Juha Vepsäläinen
OSM SHIP MANAGEMENT FINLAND OY  Kristian Heiskanen
(Sakari Häyrinen)
PRIMA SHIPPING GROUP avoin
REDERI LILLGAARD    avoin/öppen
REDERI HELMER LUNDSTRÖM AB avoin
NLC FERRY AB OY Wasa Line  Jaakko Suhonen
(Patrick Söderholm)
AB RONJA MARIN LTD avoin
TALLINK SILJA     Jari Ryynänen  
VIKING LINE Abp    Heidi Tauriainen
(Kenneth Granell)
VG-SHIPPING OY  Jaani Snellman
(Jaakko Helanto)
   
VIDAR SHIPPING CO LTD avoin
   

Liikennevirasto
Trafikverket

Avoin

Liikenteen turvallisuusvirasto
Trafiksäkerhetsverket

Dan Stenbäck

Arctia Oy

Pääluottamusmies/huvudförtroendeman

Markku Kettunen (Patrik Barck)
 

Jäänmurtajat/ isbrytarna

  Patrik Barck

Monitoimimurtajat/ kombi-isbrytarna

Markku Kettunen (Juha Tuomi)
 

Arctia Karhu Oy

Antti Rajaniemi (Pauli Holma)

Finferries

Suomen Saaristovarustamo Oy /
Finlands skärgårdsrederi AB

Tom Olin (Tommi Karhunen)

Suomen Lauttaliikenne Oy /
Finlands Färjetrafik Ab

Roger Sandberg

Hailuodon lautta / Karlö färjan

Timo Grönlund

Meritaito

Merenmittausalukset / sjämätningsfartygen

Jarkko Moberg (Kimmo Sipilä)

Väyläalukset / farledsfartygen
Öljyntorjunta-alukset / oljebekämpningsfartygen

Lauri Taralainen (Juha Antinoja)

Finnpilot

Matti Poskiparta


Nordic Jetline Finland Oy

Lars Berthén

 

Satama ala:
Hamnbranschen:

Valtakunnallinen luottamusmies / riksomfattande förtroendeman

Heli Palmu (1.7.2018 asti)

Paikalliset / lokala

Hanko/Hangö          

Mats Rautio (Sami Kari)

Kemi                            

Petter Tähtinen

Hamina- Kotka                             

Heli Palmu (Ari Ström 1.7.alkaen)

Mariehamns Hamn Ab Ola Norell (Jesper Sindén)

Turku/Åbo                     

Antti Laurila

   
 

Suomenlinnan liikenne
Sveaborgs trafik

Jaakko Mäkinen